مصاحبه با خانم فاطیما مرادی، 18 ساله

خلاصه ای از مصاحبه:
لطفاً خودتان را معرفی کرده و درباره بیماری خود اندکی توضیح دهید.
فاطیما مرادی هستم، متولد سال 1376.
در سال 1393 و در سن 17 سالگی بود که متوجه شدم به بیماری MS مبتلا هستم. از تاریخ از 4 آبان ماه 1393 خام گیاهخواری را شروع کردم.

چگونه متوجه ابتلا به بیماری MS شدید؟
بیماریMS  از سِرّ بودن و بی‌حس شدن سمت چپ بدنم شروع شد. در پاهایم احساس ضعف و سستی داشتم. در ابتدا فکر می‌کردم این مشکل به دلیل وزن زیادم است (در آن زمان 76 کیلوگرم بودم) و زیاد اهمیت نمی‌دادم. با گذشت زمان دست سمت چپم نیز دچار بی‌حسی شد، به‌طوری‌که حتی اگر دستم را می بُرّیدم اصلاً احساس نمی‌کردم و تنها می‌دیدم که خون از دستم می‌آید. سردردهای بسیار شدیدی می‌گرفتم و به‌صورت گذرا و لحظه‌ای، تاری دید و دوبینی نیز می‌گرفتم.
در آن دوران که هم‌زمان با دوران امتحان نهایی مدرسه بود، به‌شدت استرس و اضطراب داشتم.

روش تغذیه شما پیش از شروع خام گیاهخواری چگونه بود؟

قبلاً در طول یک هفته حداقل دو تا سه بار فست فود می‌خوردم!
غذای من حتماً باید سرخ و سوخاری می‌شد، و غذاهای آب پز را هم اصلاً نمی‌خوردم. تغذیه‌ای که من در پیش گرفته بودم اصلاً تغذیه‌ی سالمی نبود و این مسئله یکی از مهم‌ترین عوامل بیمار شدن من بود.

آیا مشکلات و بیماری‌های دیگری نیز داشتید؟ خام گیاهخواری چه تأثیری روی آن داشت؟
پیش از ابتلا به MS، آزمایش پزشکی من غلظت خون را نشان می‌داد، که حدود 8 ماه بعد از خام گیاهخواری که مجدداً آزمایش دادم، نتایج نشان می‌داد که این مشکل نیز به‌خوبی رفع شده است.

اکنون چه احساسی نسبت به خام گیاهخواری دارید؟
در ابتدای شروع خام گیاهخواری، بسیار با شک و تردید شروع کردم. اما بعدها که نتیجه را دیدم، احساس بسیار بهتری نسبت به خام گیاهخواری پیدا کردم. و از تصمیم خود برای شروع و ادامه‌ی این سبک زندگی، بسیار خوشحال و راضی هستم.
پس از خام گیاهخواری، 22 کیلو وزن کم کردم (از 76 کیلوگرم به 54 کیلو رسیده ام) و الآن بسیار احساس نشاط و شادابی دارم.
پزشک به من گفته بود که خیلی از بیماری‌ها مانند ام‌اس اصلاً درمان ندارد و با دارو تنها می‌توان آن را کنترل کرد و درد را اندکی کاهش داد. این خیلی برایم ارزشمند بود که بعد از حدود دو ماه خام گیاهخواری، از MS رها شدم و توانستم به‌راحتی راه بروم و از پله‌ها بالا روم.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

jammer وبلاگ رسمی IG جزوه تمامی فصل های شیمی دهم نقد عرفان های کاذب و دروغین آشپزباشی گروه صنعتی ، بازرگانی تی تاک (رطوبت ساز،نبشی بسته بندی،هیتر گلخانه) ganja-musicir